czwartek, 30 marca 2017

Lektura szkolna inaczej....

Lektury szkolne nie cieszą się sympatią uczniów, ale jeśli te same treści, poszerzone o dodatkowe wiadomości i atrakcyjną formę spędzenia czasu zaoferujemy najbardziej opieszałym czytelnikom, być może zapałają chęcią poznania historii nie tylko tej opowiedzianej przy pomocy gry, ale także innych.
Taką możliwość stwarza stworzona w ramach projektu gra planszowa na podstawie książki Henryka Sienkiewicza W PUSTYNI I W PUSZCZY.
Dzięki uprzejmości Biblioteki w szkole mogę polecić Wam te grę, która zyskała wiele pozytywnych recenzji i była na bieżąco weyfikowana pod wpływem uwag graczy testujących.
A oto, co mozemy przeczytać o walorach tej gry planszowej na stronie sienkiewicz.promocjaksiazki.pl

"Choć dobra zabawa jest tu bardzo ważna, wykorzystanie formy gry nie ogranicza się jedynie do warstwy przygodowej, ale ma także służyć pogłębionemu, krytycznemu odczytaniu powieści i zrozumieniu kontekstu, w jakim powstała. Tworzymy sytuację, w której gracz jest motywowany do skorzystania z towarzyszącej projektowi internetowej platformy wiedzy. Wchodząc na stronę www.sienkiewicz.promocjaksiazki.pl lub korzystając z QR kodów, umieszczonych na rewersie kafelków wchodzących w skład gry planszowej, grający znajdzie ważne i interesujące informacje dotyczące powieści W pustyni i w puszczy i Afryki początku XX wieku. Ich znajomość pozwoli mu zdobyć dodatkowe punkty."

Poniżej filmowa instrukcja do gry :

6 komentarzy:

  1. Ja jednak jestem zwolenniczką tradycyjnych lektur :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W przypadku tej akurat, nie mam nic przeciwko grze :-)

      Usuń
  2. w szkole podstawowej nie byłam wielką miłośniczką szkolnych lektur, najchętniej czytałam tylko streszczenia. Ale w gimnazjum pokochałam lektury ( no może z wyj. Krzyżaków) Kiedy tylko mam trochę wolnego czasu wracam do lektur, których nie udało mi się przeczytać w szkole podstawowej. W pustyni i w puszczy oczywiście czytałam, o takiej grze jeszcze nie słyszałam myślę, że uczniowie na przerwach, chętnie grali by w tą gre :)
    https://dreamerworldfototravel.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gry planszowe wracają do łask, więc czemu nie?

      Usuń