wtorek, 27 czerwca 2017

Czytanie na ekranie...

Wakacje rozpoczęte. Życząc wszystkim niesamowitych wrażeń, pięknej pogody i nowych znajomości zachęcam jednocześnie do czytania.
Aby nie wozić ze sobą stosów książek w walizkach, polecam strony internetowe, które udostępniają bez opłat książki do czytania na ekranie komputera, laptopa, tabletu. Lubicie nowe technologie, więc pomysł się na pewno spodoba.
Wystarczy wejść na stronę i można pobrać plik PDF, by czytać w dowolnym momencie lub klikając na wybrany tytuł czytać online.
Jedynym problemem może być brak dostępu do Internetu. W takim razie warto mieć w plecaku książkę papierową jednak...


13 komentarzy:

 1. ja uwielbiam nowe technologie, wszelkiego rodzaju - mam na ich punkcie małego bzika ;) Jeśli chodzi o książkę to jednak wole tradycyjną wersję - papierową :) Żadna aplikacja nie odda klimatu, zapachu papieru, szelestu kartek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja, ja też wolę papierowe, lubię nawet przewracać kartki i używać zakładek:-)

   Usuń
 2. Ja podobnie jak Anna , lubię i wole książki papierowe, ale ostatnio znów czytam z tabletu. Po pierwsze - zdobywam ebooka, bez wychodzenia na upał , po drugie nie muszę zapalać światła wieczorem , a co za tym idzie nie ściągam wszystkich fruwających w domu owadów do sypialni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz czytam Twoje dzieło, więc w laptopie :-)

   Usuń
 3. Nie słyszałam o tej stronie, ale muszę przyznać, że e-booki to naprawdę czasem przydatna sprawa. Zwłaszcza, gdy w walizce już nie ma miejsca. Jednak mimo wszystko nic nie zastąpi papierowych książek. Tego dotyku i zapachu, ach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak jak ja, o czym świadczy fakt, że dźwigam na wakacje wielkie tomiszcza...
   Dzięki za odwiedziny:-)

   Usuń
 4. Udanych wakacji dla wszystkich. Książka tylko papierowa.
  Pozdrawiam Asiu. :) .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko papierowa Tereniu, choć nigdy nie mów nigdy:-)

   Usuń
 5. W podróży słuchamy audiobooki. Dojeżdżamy do pracy i codziennie przemierzamy 40 km samochodem. Pięknie czytana książka umila czas. Poza tym tylko książka papierowa!
  Życzę atrakcyjnych wakacji!
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Audiobooki są przypomnieniem dawnych słuchowisk radiowych, szkoda, że ich już nie ma...

   Usuń
 6. Klik dobry:)
  Zwróciły moją uwagę ogólnodostępne biblioteczki w hotelach w Afryce. Turyści zabierają często na wakacje książki, które po przeczytaniu zostawiają w hotelu. Szczególnie Ci turyści, którzy przylecieli samolotem, a potem kupili sporo pamiątek, więc pozbywają się książek, aby nie przekroczyć dozwolonej wagi bagażu. Biblioteczki przeważnie stoją w lobby hotelowym w widocznym miejscu. Z książek w języku polskim najwięcej widziałam kryminałów.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiedziałam o takich stronkach, super sprawa. Na pewno mi się przyda :D
  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To cieszę się, że mogłam pomóc:-)

   Usuń